Mūsų Parapijoje įvyko Ekumeninės pamaldos

„Dievo svajonė – kad visi būtų viena Kristuje. Tad šis krikščionių susirinkimas yra tarsi Dievo svajonės išsipildymas“, – sakė Ekumenines pamaldas sausio 19-osios vakarą džiugiai pradėjęs Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.
Ilgametę tradiciją Kaune turinčios Ekumeninės pamaldos šiemet vyko Švč. Trejybės (evangelikų liuteronų) bažnyčioje, kur greta senamiestyje veikia ir nemaža dalis mūsų miesto katalikų bažnyčių.
Evangelikų liuteronų bendruomenė ir jos kunigas, bažnyčios klebonas Saulius Juozaitis draugiškai pasitiko atvykusius katalikus, evangelikus reformatus, metodistus, Konstantinopolio patriarchato bendruomenės Lietuvoje narius bei Stačiatikius ir pasiūlė kiekvienam maldos tekstus, tad malda ir giesmė buvo vieninga, iš visų lūpų ir širdžių.
Afrikos (Burkina Faso) krikščionys savo parengtuose šių metų maldos tekstuose kviečia susitikti su Meilės Dievu ir pristato didžiausią iš įsakymų – mylėti vieniems kitus, šitaip teigdami, jog meilė gali įveikti visokius susiskaldymus ir smurtą.
Tai pamaldose priminė ir paskelbtoji Evangelija pagal Luką – palyginimas apie gailestingąjį samarietį, pasilenkusį aprišti pakeleivio žaizdų…
Trumpose homilijose skirtingų bendruomenių ganytojai vienu balsu kalbėjo apie įsijautimą į kitą žmogų, gailestingumą, kad krikščioniui nėra svetimų, o Viešpats per savo žodį moko gailestingumo ir meilės.
Nuotr. diak. Dariaus Chmieliausko