Gruodžio 15 d. Tradicinė Švedijos šventė – Šv. Liucijos diena Kauno evangelikų liuteronų Švč. Trejybės bažnyčioje

Šv. Liucijos diena

Gruodžio 15 d. 12 val.  Anglų ir švedų kalbų studijų programos studentai ir dėstytojai pakvietė visus į tradicinę Švedijos šventę – Šv. Liucijos dieną* VU Kauno fakultete.
Jau antrą kartą šią jaukią šviesos grįžimo šventę fakulteto bendruomenė minėjo Kauno evangelikų liuteronų Švč. Trejybės bažnyčioje (Muitinės g. 8a.). Anglų ir švedų kalbų programos pirmo kurso studentai giedojo tradicines Šv. Liucijos giesmes, po to visi renginio dalyviai rinkosi į „fiką“ VU KnF Žalčio menėje.
* Šv. Liucija, kurios vardas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia šviesą, kadaise gyveno Sicilijoje ir buvo uoli krikščionė. Šiandien Švedijoje ši šventė švenčiama ne tik bažnyčiose, bet visur – vaikų darželiuose, mokyklose, gatvėse, darbe, namuose, o Šv. Liucijos dieną giedamas giesmes moka beveik visi švedai.
Šv. Liucijos procesija atrodo kaip tikra bažnytinė procesija. Paprastai būna išrenkama viena mergina – Liucija, jai uždedamas vainikas su degančiomis žvakėmis, o už jos stovi baltai apsirengusios „pamergės“ su žvakėmis rankose. Procesijos gale eina skrybėlėti vaikinai, rankose laikydami žvaigždes. Tradicinis šios šventės Švedijoje gėrimas – glogas, kuris taip pati geriamas per Kalėdas, kurios Skandinavijoje vadinamos Jul. Dar vienas nuo Liucijos šventės neatsiejamas dalykas – šafraninės Liucijos bandelės, vadinamos lussekatter arba lussebullar.

Šv. Liucijos diena Kauno Ev. Liuteronų bažnyčioje